YUMEIHO

Korzenie YUMEIHO® japońskiej terapii miednicy sięgają chińskich i japońskich technik Zheng Ti Fa i Seitaiho. Z powodzeniem stosowana od ponad 20 lat na świecie, a w Japonii oficjalnie uznana za terapię leczniczą.

Klasyczna forma masażu tzw. kata składa się z ponad stu różnych technik terapeutycznych podczas których terapeuta używa dwóch różnych metod: korekcyjnej (japoński SEITAI, odpowiednik amerykańskiej chiropraktyki lub osteopatii) oraz ugniatającej (masaż ugniatająco-uciskowy tkanki głębokiej (deep tissue massage) przeprowadzane w oryginalny i bezbolesny sposób.

Kompleksowość technik obejmujących całe ciało służy skorygowaniu przemieszczeń w całym szkielecie, przede wszystkim w kościach miednicy, stawach biodrowych i kręgosłupie przez zlikwidowanie sztywności i napięć wszystkich mięśni i ścięgien, aż do uzyskania pełnego zakresu ruchomości w stawach oraz przywrócenie prawidłowego położenia środka ciężkości masy całego ciała.Pobudza siły żywotne właściwe każdemu człowiekowi i w końcu leczy chorobę. Istotą terapii  YUMEIHO® jest docieranie do źródeł choroby i usuwanie jej przyczyn, a nie tylko objawów, dlatego nazywana jest terapią przyczynową lub fundamentalną.

 ” Terapeuta używa w terapii Yumeiho swych rąk by odczuć stan napięcia, sztywności, temperatury, oczu by określić skórę pacjenta, uszu by usłyszeć o dolegliwościach.”

                                                   Saionji Masayuki twórca Yumeiho

Terapia Yumeiho łączy więc w sobie technikę masażu tkanek głębokich, chiroprakatyki i osteopatii. Jest skuteczna, bezbolesna i wykonywana w luźnym bawełnianym ubraniu na materacu, więc nie trzeba się do niej rozbierać. Intensywność oraz czas masażu dobierane są indywidualnie do potrzeb i schorzenia Pacjenta, wykonywany delikatnie lub bardziej intensywnie relaksuje i wzmacnia. Yumeiho polecam swoim Pacjentom w profilaktyce zdrowego kręgosłupa, w diagnozie pozornie krótszej kończyny, w skoliozach kręgosłupa, oraz wrodzonych i nabytych problemach kości miednicy.

YUMEIHO®  jest bardzo efektywną terapią w następujących schorzeniach:

 • bóle kręgosłupa,
 • bóle pleców,
 • bóle stawów,
 • dyskopatie,
 • kręgozmyki,
 • skoliozy,
 • migreny,
 • bóle mięśni,
 • otyłość,
 • różnica w długości kończyn dolnych,
 • bóle menstruacyjne,
 • asymetrie układu kostnego i mięśniowego,
 • wady postawy itp.
 • bóle bioder

Osoby narażone na bóle bioder: kierowcy samochodów lub podróżujący codziennie pociągami, gracze w golfa i inne dyscypliny sportowe, szczególnie obciążające jedną stronę ciała, wykonujący pracę w pozycji siedzącej lub stojącej (np. nauczyciele), dźwigający ciężkie przedmioty.

 • rwa kulszowa

Szczególnie narażone na zespół rwy kulszowej są osoby, których praca wymaga ciągłego stania lub niewiele ruchu, na zimnym podłożu, wykonujące pracę siedzącą lub chodzące cały dzień, przebywające w pomieszczeniach z nadmierną klimatyzacją.

MIEDNICA – NASZE MIEJSCE MOCY „Często tłumacząc, czym jest obszar miednicy, odwołuję się do metafory worka. Wiem, brzmi trochę dziwnie. Już wyjaśniam, o co chodzi. To, co w tym worku się gromadzi, to stresy, traumy i emocje. Nie boję się nazwać tej części naszego ciała najważniejszą. Tak, to nie żadna herezja. Ten obszar to istne miejsce naszej mocy, a tak często jest pomijany i tak trudno niektórym do niego dotrzeć. Uważność, szczególna troska i uwaga. To postawy, które powinno się przyjąć, myśląc o dnie miednicy. Szkoda, że wiele z nas nie ma tego świadomości. Często na myśl o tych mięśniach, automatycznie przychodzi nam na myśl nietrzymanie moczu. Rzecz w tym, że to wierzchołek góry lodowej i znaczne uproszczenie. A co z bólami miednicy? Co z problemami i odczuciami w sferze seksualnej? Cieszę się, że powoli budzi się świadomość, zwłaszcza u młodych kobiet, które decydują się pracować z tym obszarem. Co ważne, wiele z nich podjęło ten krok, nie będąc zmuszonym przez sytuację, czyli problemy w tej sferze. Chcą po prostu zadbać o swoje Miejsce Mocy.” – Gosia Hawajska, fragment wywiadu dla Miamiko.

Zabiegi YUMEIHO® wykonuje:

Dyplomowany Terapeuta Manualny, chiropraktyk YUMEIHO 3 DAN, ZEN-SHIATSU Bodywork 3 stopnia, Terapeuta BOWENA 7 stopień Anna Włodarczyk

Więcej informacji o terapii YUMEIHO na oficjalnej stronie YUMEIHO POLSKA