WSPOMAGANIE PŁODNOŚCI

Terapia BOWENA

Terapia Bowena wspomaga poczęcie nowego życia w sposób nieinwazyjny i z poszanowaniem godności człowieka.

Terapia Bowena jest metodą, która oddziałuje na cały organizm pacjenta. Terapia Bowena usuwa blokady, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu uruchamiając procesy samoleczenia zapisane w każdym organizmie. Uruchomienie procesów samoleczenia doprowadza do równowagi wszystkie funkcje ciała. Dotyczy to również sfery płodności człowieka.

Terapia Bowena dociera do przyczyn niepłodności i w prawdziwy sposób rozwiązuje problemy par, które zmagają się z trudnościami w poczęciu dziecka. Również w sferze wspomagania płodności metoda Bowena jest tylko katalizatorem procesów naprawczych – całą pracę powrotu do zdrowia wykonuje sam organizm pacjenta. Przywrócenie dobrego stanu zdrowia powoduje, że zrównoważony organizm sam decyduje o poczęciu.

W jakim stopniu Technika Bowena jest skuteczna w leczeniu niepłodności? W takim samym jak w innych schorzeniach, czyli około 80 %. Indywidualne doświadczenia terapeutów mówią, że nawet w beznadziejnych przypadkach, gdzie medycyna akademicka nie mogła pomóc dochodziło do poczęcia. Na świecie żyją dziesiątki tysięcy ‘bowenowych’ dzieci, czyli dzieci poczętych dzięki terapii Bowena.

Terapia Bowena jest skuteczna w usuwaniu dolegliwości, takich jak:

– długotrwały stres
– torbiele jajników
– endometrioza
– nieprawidłowości hormonalne
– zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
– bóle miesiączkowe
– nieregularne lub nietypowe krwawienia
– stała wydzielina śluzowa
– bolesne współżycie

Zachęcam, aby pary wspólnie korzystały z terapii.

Niemedyczne przyczyny niepłodności

Zdarza się, że terapia leczenia płodności nie przynosi spodziewanych efektów. Najczęściej oznacza to, że przyczyny niepłodności są inne niż medyczne.

Do takich niemedycznych przyczyn niepłodności kobiety należą:

  • paniczny, głęboki lęk przed macierzyństwem – nawet kobiety usilnie starające się o potomstwo mogą bać się posiadania dziecka
  • lęk przed ciążą i porodem
  • trudności w relacjach z mężem
  • zbyt silne więzi emocjonalne kobiety z jej rodzicami, zwłaszcza z matką
  • trudności w akceptacji siebie jako kobiety i żony
  • przeciążenie pracą
  • praca zmianowa
  • zbytnie koncentrowanie się na pragnieniu posiadania dziecka, które ogranicza dostrzeganie innych spraw

Przyczyny niemedyczne uniemożliwiają poczęcie upragnionego dziecka tak samo jak problemy zdrowotne kobiety. Dlatego należy rozważyć, która z przyczyn może Was dotyczyć. Czasem starając się o dziecko trzeba podjąć trudną decyzję o zmianie pracy lub rozpoczęciu terapii małżeńskiej.

Zabiegi wykonuje dyplomowany terapeuta Bowena 7º  Anna Włodarczyk

Terapia YUMEIHO

Terapia Yumeiho dla kobiet z trudnością zajścia w ciążę.

Terapia Yumeiho to specjalny masaż wspomagający kobiety z problemami zajścia w ciążę. Na podstawie diagnozy w obrębie całego kręgosłupa z wyszczególnieniem odcinka szyjnego i lędźwiowego, wykonywany jest masaż oraz zabiegi osteopatii celem rozluźnienia i prawidłowego ustawienia stawów kręgosłupa i miednicy. Kluczową kwestią terapii jest przywrócenie równowagi w obrębie miednicy a istotą masażu przeprowadzenie serii 4 lub 5 zabiegów w odpowiednim odstępie czasu zgodnie z cyklem kobiecym Pacjentki. Dodatkowo zalecam zabiegi Bowena w celu zwiększenia skuteczności terapii. Kontynuatorką i propagatorką powyższej terapii po smierci dr. Saionji Masayuki jest węgierska terapeutka i położna Pani Katalin Farago. Od 15 lat w klinice na Węgrzech przeprowadza badania nad tą terapią i do tej pory z powodzeniem doprowadziła do narodzin dzieci w 99 przypadkach ( wg. danych z 2015r Katalin Farago ) galeria-szczęśliwe mamy z pociechami.

Zabiegi wykonuje  Anna Włodarczyk 2 DAN YUMEIHO, dyplomowany terapeuta Bowena 7 stopień

Gościnnie: Maciej Dłuski 7 DAN YUMEIHO (Poland)