SHIATSU BODY

Terapia Zen - Shiatsu japońska sztuka uzdrawiania

Zen-Shiatsu to wschodnia metoda pracy z ciałem formułowana w Japonii w XX wieku poprzez rozwój różnych starszych form chińskiej pracy z ciałem, które są ciągle praktykowane w Chinach i innych krajach. Podobnie jak akupunktura i chińska medycyna ziołowa opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny wschodniej, która powstała w starożytnych Chinach. Shiatsu: “nacisk kciukami”, polega na masowaniu punktów akupresurowych, które przebiegają wzdłuż kanałów energetycznych, tzw. meridian. Poprzez ucisk bodyworker odblokowuje zastoje w przepływie energii życiowej, nazywanej przez Japończyków „Qi” (czyt. „czi”) oraz harmonizuje przepływ w/w energii.

Wszystkie style praktykowanego shiatsu mają takie same fundamentalne zasady dotyczące stosowania nacisku i naciągania. Zen – Shiatsu to styl stworzony przez mistrza Shizuto Masunagę, który wzbogacił shiatsu swą wiedzą z zakresu zachodniej psychologii. Tak powstała technika, która oddziałuje zarówno na ciało, jak i na umysł i emocje.

Zabieg Zen-Shiatsu jest głęboko relaksujący i wprowadza organizm w stan równowagi oraz harmonii. Pobudzająca witalność oraz uruchamia procesy regeneracji i uzdrawiania organizmu. Polega głównie na stosowaniu ucisków w określonych punktach ciała przy użyciu kciuków, dłoni, łokci, stóp i kolan. Doskonałe efekty zdrowotne uzyskane w pracy tą metodą sprawiły, że w 1964 roku rząd Japonii uznał ją oficjalnie za terapię leczniczą. Szybko zyskała ona także uznanie w innych krajach świata i od lat 70-tych jest szeroko stosowana w Europie Zachodniej, również w służbie zdrowia.

Jeśli potrzebujesz się odstresować, rozluźnić, zrelaksować, zatrzymać w biegu dnia codziennego znajdziesz wytchnienie w Zen-Shiatsu. Pozwól się sobą zaopiekować.

Każdorazowo dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb masaż zharmonizuje Twoje ciało, uspokoi umysł przywracając Twoje zdrowie i witalność.

Masaż relaksacyjny Zen-Shiatsu Bodywork

Głównym celem masażu Bodywork Zen-Shiatsu jest relaks, głębokie odprężenie, zniwelowanie skutków stresu.

 • usuwa napięcia i sztywność w ciele i zmęczenie
 • przynosi lekkość i chęć do działania
 • stymuluje siły obronne organizmu
 • odblokowuje stawy
 • oczyszcza organizm ze złogów i toksyn

Terapia Zen-Shiatsu japońska sztuka uzdrawiania

 • pomaga w radzeniu sobie ze stresem
 • wzmacnia serce
 • reguluję pracę układu nerwowego (bezsenność, nerwice)
 • stymuluje siły obronne organizmu
 • stymuluje koncentrację
 • uwalnia od bólu, m.in. głowy – w tym w bólach migrenowych, mięśniowych, stawów, kręgosłupa itd.
 • uwalnia od dolegliwości ginekologicznych, m.in. nieregularne miesiączki, bóle menstruacyjne, menopauza i innych
 • wyrównuje zaburzenia trawienia, m.in. zespół jelita drażliwego, refluks
 • pomocna w schorzeniach układu oddechowego, w tym w astmie
 • jako wsparcie w terapii psychologicznej

Za każdym razem wykonywana jest diagnoza Twojego stanu zdrowia w dniu zabiegu. Dopiero w oparciu o nią podejmuję decyzję, na czym będzie koncentrował się zabieg.

 • diagnoza
 • bezbolesne zabiegi
 • bezpieczeństwo
 • efektywność
Czy Ty lub Twoi bliscy usłyszeliście kiedyś taką odpowiedź?
 •  nie ma takiej jednostki chorobowej, nie mogę panu pomóc
 • niemożliwe aby panią bolało – nic tu nie widać
 • wszystkie badania są w porządku nic Panu nie dolega
 • czy aby na pewno to pani dolega – nie histeryzuje pani?
 • brak medycznych podstaw dla Pana zachowania, kieruję Pana do psychiatry
 • Pani dziecko wymyśla ten ból
W obecnych czasach ponad tysiącletni dorobek medycyny wraz z wypracowaną sztuką zajmowania się chorym człowiekiem został wciśnięty w sformalizowane ramy służby zdrowia. Te sztywne ranty znacznie opóźniają wprowadzanie dorobku naukowego wraz z merytorycznymi modyfikacjami.
W słusznej trosce o bezpieczeństwo chorego kolejne udoskonalenia wymagają procedur badawczych a ich wprowadzenie poprzedzają gruntowne badania, kontrola i obserwacje. Wymusza to często zmiany ustawodawcze a to kolejne miesiące, lata oczekiwania stąd codzienna praktyka lekarska z wysiłkiem nadąża za postępem. Lekarze obwarowani obowiązującymi procedurami posiadają mocne oparcie prawne na wypadek oskarżeń ze strony pacjentów i organów kontrolnych.

Zabiegi wykonuje

Anna Włodarczyk

Terapeuta manualny chiropraktyk
KotsubanSeitaiYumeiho 3 DAN (POLAND)
Chiropraktyk kwantowy Terapeuta SHIATSU 4º
Terapeuta Bowena 7º

Zabiegi Zen-Shiatsu odbywają się na macie ułożonej na podłodze, tak jak odbywało się to tradycyjnie w Japonii. Osoba masowana pozostaje w lekkim wygodnym ubraniu (typu koszulka, leginsy/spodnie dresowe, skarpetki). W pracy Zen-Shiatsu nie skupiam się jedynie na mięśniach, celem jest dotarcie do głębszego poziomu funkcjonowania organizmu.

Liftingujący masaż twarzy Zen - Shiatsu

Japoński liftingujący masaż twarzy Zen-Shiatsu to naturalna, bezbolesna, nie obciążona powikłaniami alternatywa dla botoxu oraz wszystkich sztucznych metod odmładzania skóry twarzy. Dużą zaletą tego masażu jet możliwość stosowania go również u osób, które poddawały się już medycznym zabiegom upiększającym. Liftingujący masaż Shiatsu twarzy łączy akupresurę z głęboką relaksacją wpływając kojąco na system nerwowy, ucisza i uspakaja. Unikalna kombinacja technik łączących w sobie wiedzę z zakresu zachodniej anatomii, jak i pracę na akupunktach wyróżnionych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej pozwala wpływać na mięśnie twarzy, rozluźniać je, wzmacniać, poprawiać ukrwienie i przepływ limfy, przywracać elastyczność i jędrność. Mimo, że terapeuta pracuje w okolicy szyi, twarzy i głowy, jego lecznicze działanie rozciąga się na cały organizm osoby poddającej się terapii.

W manufaktura Zdrowia do liftingującego masażu twarzy Zen-Shiatsu używam naturalnych olejków, serum, balsamów natleniających, które dobierane są w zależności od rodzaju cery. Już po pierwszych 20 minutach zabiegu widać wyraźną różnicę, lifting owalu twarzy, uniesienie konturu policzków, wygładzenie zmarszczek. Po zabiegu twarz jest zrelaksowana, promienna i wyraźnie młodsza; często zmienia swój wyraz, łagodnieje. Technika ta poprawia mikro krążenie krwi a regularnie stosowana zmniejsza cienie pod oczami, liftinguje, spłyca zmarszczki i bruzdy.

Ze względu na specyfikę punktów masaż Shiatsu wykonywany powinien być wyłącznie przez wyszkolonych terapeutów. Przed masażem, żądaj okazania certyfikatu potwierdzającego umiejętności.

Masaż wykonuje Anna Włodarczyk

Terapeuta manualny chiropraktyk
KotsubanSeitaiYumeiho 3 DAN (POLAND)
Chiropraktyk kwantowy Terapeuta SHIATSU 4º
Terapeuta Bowena 7º

 

 W praktyce Zen-Shiatsu twarzy, korzystam z punktów:

 1. TAIGEI: zapobiega powstawaniu podwójnego podbródka.
 2. SHOUSHOU: zapobiega zmarszczkom okolic ust.
 3. CHISOU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, przywraca jędrność okolicy ust.
 4. KORYOU: przywraca jędrność.
 5. GEIKOU: pomaga otwierać zatoki nosowe, zapobiega zmarszczkom okolicy ust,
  przyspiesza przepływ limfy, optycznie zmniejsza kontur twarzy.
 6. SYOUKYU: pomaga zredukować napięcie okolicy oka.
 7. SEIMEI: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, oczyszcza okolicę oka.
 8. SANCHIKU: zapobiega zmarszczkom i opuchnięciom, zmniejsza napięcie okolicy oka.
 9. SHICHIKUKU: pomaga zredukować opuchnięcia i zmarszczki mimiczne.
 10. TAIYOU: redukuje opuchnięcie twarzy.
 11. DOSHIRYOU: zmniejsza napięcie okolicy oka.JIMON: odpręża zmęczoną skórę.

POLECAMY RÓWNIEŻ