Rolls Royce w terapii kręgosłupa!

4 grudnia, 2017

„Chciałbym podzielić się z wami przemyśleniami dlaczego moim zdaniem Yumeiho® jest tym samym wśród terapii manualnych czym marka Rolls Royce wśród samochodów.

W obecnym czasie na rynku terapii manualnych oferta jest tak bogata, że osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z masażem często nie wiedzą co mają wybrać. Jedno jest raczej pewne i bezdyskusyjne! To co oferuje nam obecna służba zdrowia w postaci pakietu np. 10 zabiegów fizjoterapeutycznych po 10 lub 15 minut na każdy zabieg, trudno nazwać skuteczną terapią, gdyż w tak krótkim czasie bardzo ciężko jest wykonać jakościowo dobry masaż. W większości przypadków w przychodniach wykonuje się typowe zabiegi na bazie różnego rodzaju przyrządów, a gdy występuje konieczność terapii manualnych przeważnie bazuje się na masażu klasycznym dla wybranego odcinka ciała np. ręki, nogi, szyi czy części kręgosłupa. Z uwagi na dużą ilość pacjentów (którzy cyklicznie wracają do przychodni po nieskutecznej rehabilitacji dotykającej zaledwie bólu a nie przyczyny problemu przyp. AW) niedobory wśród terapeutów oraz chroniczny brak czasu, bardzo rzadko słyszy się o masażach limfatycznych, segmentarnych, relaksacyjnych izometrycznych czy sportowych, gdyż są one trudne i wymagają sporo czasu no i oczywiście dobrych umiejętności terapeutycznych. Czy zatem sytuacja kogoś kto może liczyć tylko na NFZ oznacza skazanie na coś co tylko z nazwy przypomina terapię?!

Odpowiedź jest równocześnie TAK i NIE.

TAK – Jeśli trafi na terapeutę, który tylko masuje samo ciało i nie ma pojęciach o powięziach czy punktach spustowych. W takim przypadku faktycznie sytuacja pacjenta jest delikatnie mówiąc dość trudna i raczej nie do pozazdroszczenia.

NIE – Gdy trafi na terapeutę, który oprócz wiedzy o przebiegu mięśni dysponuje wiedzą o funkcji powięzi, punktów spustowych i do tego dołączy wiedzę o Punktach Biologicznie Aktywnych inaczej zwanych Punktami Akupresurowymi czy Akupunkturowymi. Wtedy sytuacja takiego pacjenta ulega radykalnej zmianie i może liczyć na konkretną poprawę stanu zdrowia. Wystarczy bowiem kilka minut ucisku w pewnych punktach, by przywrócić sprawność ciała w dużo krótszym czasie niż gdyby był realizowany pełny i kompleksowy masaż klasyczny.

Takie masaże jak:
1. Tui Na – masaż polegający na uciskaniu odpowiednich punktów, które odpowiadają funkcjonowaniu różnych tkanek i narządów,
2. Shiatsu – masaż często nazywany akupunkturą bez igieł lub masażem punktowym, w którym masowane są punkty energetyczne na całym ciele, przebiegające wzdłuż kanałów energetycznych i przez to wspomaga się organizm w prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich narządów.
3. Masaż Tajski – który polega na uciskaniu konkretnych punktów na ciele – kanałów energetycznych – od stóp, przez nogi, ręce, plecy aż po głowę i jest połączeniem ajuwerdy, akupresury i biernej jogi.
4. Kręgarstwo/Chiropraktyka/Osteopatia – zabieg jeśli jest wykonany prawidłowo i fachowo może uwolnić od bólu kręgosłupa, stawów czy też korzonków, ale nawet uratować przed operacją. Osteopatia stosowane jest najczęściej w leczeniu dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Polega na ręcznym manipulowaniu w obszarze kręgosłupa i stawów obwodowych w celu ustawienia kręgów w taki sposób, aby nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego. Są w wielu przypadkach dużo bardziej skuteczne od wszelkich masaży klasycznych oferowanych w państwowych placówkach zdrowia.

Natomiast terapia Yumeiho® zawiera wszystkie wspomniane powyżej techniki w sobie i dlatego tam gdzie inne techniki zawodzą lub wymagają dłuższego okresu stosowania, by uzyskać spodziewany rezultat, Yumeiho® działa wręcz zadziwiająco skutecznie.

W Yumeiho® stosuje się najlepsze techniki z masażu klasycznego, segmentarnego, tajskiego, Tui Na, Shiatsu, aktywizacji wszystkich stawów szkieletowych (bardzo mocno rozbudowana chiropraktyka), masażu punktów spustowych, masażu tkanek głębokich i akupresury Punktów Akupunkturowych w trakcie jednej sesji terapeutycznej.

Połączenie działań na tak wielu płaszczyznach sprawia, że terapia Yumeiho® jest terapią o wiele bardziej skuteczną.

Ma jednak jedną małą wadę…
Terapeuta, który wykonuję tą terapię musi mieć bardzo dużą wiedzę merytoryczną i praktyczną, stąd nie jest ona jeszcze tak bardzo popularna, gdyż bardzo ciężko zdobyć certyfikat Yumeiho®….”

Terapeuta Yumeiho® IV Dan
Rafał Krzyżowski
www.masazkregoslupa.com, facebook.com/MRKYumeiho