Odczucia w trakcie terapii

ODCZUCIA W TRAKCIE TERAPII CHIROPRAKTYKI KWANTOWEJ

Odczucia podczas zabiegu są kwestią bardzo indywidualną, uzależnioną od sensytywności pacjenta. Brak odczuć fizycznych w ciele lub intensywne odbieranie bodźców zabiegowych nie świadczy o skuteczności zabiegu w terapii. Zabiegi chiropraktyki kwantowej są równie skuteczne jak podczas wizyty w gabinecie. W wielu przypadkach zabiegi kwantowe pozwalają na szersze, głębsze spectrum działania.

Co odczuwają pacjenci podczas terapii?  delikatny ból w obszarze zabiegowym, który ustępuje, może pojawić się: ciepło, zimno, mrowienie, falowanie, unoszenie, łaskotanie, czucie smaków, zapachów, dźwięków.

Co odczuwają pacjenci po zabiegu? zazwyczaj jest to głęboki relaks. W pierwszych 1-3 dniach po zabiegu może nastąpić pogorszenie stanu zdrowia, senność lub też nasilenie bólu są to naturalne i pozytywne objawy oddziaływania terapeutycznego. Związane są bezpośrednio z czynnościami autoregulacyjnymi i oznaczają, że organizm pacjenta odreagowuje i rozpoczął regenerację tkanek, wraca do zdrowia. W procesach regeneracji może wzrosnąć zapotrzebowanie na sen i odpoczynek. Podczas tych procesów mogą pojawić się bóle porównywalne do zakwaszenia mięśni, chwilowe obniżenie nastroju a nawet symptomy grypopodobne. Tego typu efekty są naturalna reakcją organizmu na zmiany i powrót do równowagi.

Każdy pacjent jest inny i każda terapia jest zindywidualizowana. Terapie w przypadku lekkich dolegliwości mogą trwać od 3 do 5 zabiegów chiropraktyki kwantowej. W poważnych chorobach przewlekłych, okres terapii wydłuża się nawet do kilku miesięcy. Częstotliwość spotkań zawsze ustalana jest indywidualnie i może być modyfikowana zależnie od reakcji organizmu.

Pamiętaj! Terapia chiropraktyki kwantowej nie zwalnia Cię z obowiązku wykonywania badań diagnostycznych, przyjmowania leków czy wizyt u lekarza specjalisty. Zabiegi chiropraktyki kwantowej są bezpieczne i nieinwazyjne i mogą być stosowane w połączeniu z leczeniem farmakologicznym i zaleceniami lekarza. W trakcie terapii chiropraktyki kwantowej nie zalecam korzystania z innych zabiegów fizykalnych: fizjoterapii, masaży itp. oraz bioenergoterapuetycznych w celu ograniczenia bodźców mogących zakłócić proces regeneracji.