Niedoczynność tarczycy, depresja, zaparcia czy winny może być kręgosłup?

10 marca, 2021
http://manufakturaspa.pl/rehabilitacja/

Kto z nas nie słyszał: nie garb się, siedź prosto, wyprostuj się, wyprostuj plecy… Od wieków mądrość ludowa upomina dzieci i dorosłych o prawidłową postawę kręgosłupa. Współcześni naukowcy potwierdzają z kolei, że nieprawidłowo ułożone kości miednicy prowadzą do przemieszczeń kręgosłupa, skoliozy. Najłatwiejszym do zbadania w warunkach domowych objawem przesunięcia miednicy jest obserwacja. Co można zobaczyć w podeszwie buta? o tym przeczytasz w kolejnych wpisach, dlatego warto już dziś obserwować stronę na Insta lub Facebooku. Trudno oczekiwać, że stół będzie stał na jednej dłuższej nodze. Tak samo trudno oczekiwać, że organizm będzie prawidłowo funkcjonował w chorym, nieanatomicznym układzie.

Najczęściej spotykanymi skutkami  przemieszczeń miednicy, najszybciej dającymi objawy są: skrzywienia kręgosłupa, skolioza, zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, rwa barkowa, mrowienie ręki, drętwienie nogi, bóle pośladków, bóle głowy a w dłuższej perspektywie wady zgryzu, chroniczne zapalenie zatok, przewlekłe zapalenia uszu itd.

Zmiany w ułożeniu miednicy powodują również, niestety wciąż rzadko kojarzone ze skrzywieniem kręgosłupa, schorzenia.

Prawostronne przemieszczenia kości miednicy powodują drażnienie nerwów odpowiedzialnych za układ pokarmowy i rozrodczy. Powstałe na tle tego przemieszczenia skrzywienie kręgosłupa uciska autonomiczne nerwy sympatyczne prawej strony. W rezultacie trawienie zostaje zakłócone i ograniczone. Brak korekty miednicy prowadzi do niewydolności układu pokarmowego. Ciągły nacisk skrzywionych struktur indukuje choroby narządów wewnętrznych. W zakłóconym układzie rozrodczym kobiet mogą pojawić się nieregularne menstruacje lub całkowity brak miesiączki. U mężczyzn bóle jąder, przerost prostaty, brak lub problemy z erekcją. Z powodu ucisku korzeni nerwowych pojawia się niskie ciśnienie krwi, brak odporności na zimno, zimne dłonie i stopy, mogą pojawić się częste biegunki, alergie w postaci krostek i pokrzywki. Często prawostronnym przemieszczeniom miednicy towarzyszy niedoczynność tarczycy, wywołująca wrażliwość na chłód, ospałość czy depresję. Pojawiają się trudność z przybraniem na wadze.

Lewostronne przemieszczenie kości miednicy prowadzi do dominacji nerwów sympatycznych odpowiedzialnych  między innymi za układ oddechowo-krążeniowy oraz układ wydalniczy. Towarzyszy mu nadciśnienie krwi, palpitacje serca, nadmierna potliwość. Podnosi się poziom cukru we krwi. Ciągły ucisk na nerwy po lewej stronie prowadzi do częstych przeziębień, infekcji nosa, duszności i alergii układu oddechowego. Pojawiają się częste zaparcia i skłonność do tycia. Cykl kobiety może znacznie przyspieszyć, nawet do stanu w którym miesiączka trwa bezustannie. Pojawia się nadczynność tarczycy wywołująca nerwowość , bezsenność i manie.

Diagnoza, bezpieczne, bezbolesne i skuteczne metody
Anna Włodarczyk KotsubanSeitaiYUMEIHO 3 DAN (POLAND)  Chiropraktyk KWANTOWY Terapeuta Zen-SHIATSU 4º Terapeuta BOWENA 7º
Gabinet Japońskiej Rehabilitacji YUMEIHO/Zen-Shiatsu Siedlce, ul. Romanówka 18, Świnoujście Akademia Zdrowia zaREZERWUJ +48 602 330 448

foto www