Każdy z nas hoduje dżdżownicę w kręgosłupie?

24 lutego, 2021

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda Twój kręgosłup? Podpora całego szkieletu i mięśni, centrum Twojego dowodzenia – głowy?
Wyobraź sobie teraz rurę, która przypomina dżdżownicę składającą się z wielu bo aż 33-34, połączonych ze sobą w różnych płaszczyznach stawami, segmentów, które nazywamy kręgami kręgosłupa.

Każdy z tych segmentów kręgów kręgosłupa połączony jest również więzadłami tylnym i przednim kręgosłupa oraz wielorakimi krótszymi włóknami, które nie pozwalają się rozsypać tym wszystkim kręgom kręgosłupa jak    Aby Twój kręgosłup wytrzymał olbrzymie obciążenia dnia codziennego jak dźwiganie zakupów, jazdę samochodem, 8 godzinne kręcenie się na fotelu przy biurku, bieg przełajowy do kasy w supermarkecie itp. każdy kręg kręgosłupa jest amortyzowany od kolejnego poduszką o doskonałej naturalnej konstrukcji z “oczkiem wodnym” zwanym jądrem miażdżystym dysku kręgosłupa, które działa podobnie jak łożysko kulkowe otoczone mocnym, ale pamiętaj nie mocarnym pierścieniem włóknistym.
Poduszki naukowo nazywane dyskami kręgosłupa amortyzują i chronią kręgi przed ścieraniem się i tworzeniem ostrych wyrośli kostnych osteofitów, które potrafią dotkliwie ranić delikatne struktury wewnątrz i na zewnątrz rury kręgosłupa. Tak, to dokładnie te same poduszki dyski kręgosłupa, które w mrożących krew w żyłach opowieściach pacjentów “wysuwają się, wyskakują, wypadają” doprowadzając właścicieli takich poduszek dysków kręgowych do cierpienia.
Chodzenie na dwóch nogach nie byłyby jednak możliwe z tym kijem biegnącym od podstawy czaszki, czyli puszki z mózgiem Twojego centrum dowodzenia aż do czterech liter pośladków, bez odpowiednich krzywizn tej rury. Stąd każdy zdrowy kręgosłup posiada lordozę szyjną i lędźwiową oraz kifozę piersiową i krzyżową (łukowate wygięcie kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej). 

Ta skomplikowana konstrukcja naszpikowana naczyniami krwionośnymi, limfatycznych niczym Pentagon szpiegami wciskającymi się w każdą najmniejszą szczelinę, chroni rdzeń kręgosłupa. Nazwa idealnie trafiona bo to Twój rdzeń kręgowy nieprzerwany, otoczony oponami kręgosłupa, wygodnie zawieszony w płynie mózgowo-rdzeniowym decyduje o Twoim być lub nie być. 

I oto  jest pytanie, jak żyć ze zdrowym kręgosłupem?
O tym już w kolejnym odcinku mrożących krew w żyłach opowieści z gabinetu chiropraktyka.

 

Diagnoza, bezpieczne, bezbolesne i skuteczne metody
Anna Włodarczyk KotsubanSeitaiYUMEIHO 3 DAN (POLAND)  Chiropraktyk KWANTOWY Terapeuta Zen-SHIATSU 4º Terapeuta BOWENA 7º
Gabinet Japońskiej Rehabilitacji YUMEIHO/Zen-Shiatsu Siedlce, ul. Romanówka 18, Świnoujście Akademia Zdrowia zaREZERWUJ +48 602 330 448

foto www

POLECAMY RÓWNIEŻ